هاشمی، ترور یا خودکشی!

مرگ هاشمی رفسنجانی با گذشت نزدیک به دو سال کماکان محل مناقشه در داخل کشور است و بی مزگی چندی پیش اشخاصی که در تجمع طلاب در قم تابلوئی با شعار «ای آنکه مذاکره شعارت ـ استخر فرح در انتظارت» مزید بر علت شد تا بار دیگر یکی از اعضا خانواده هاشمی از این شعار بی مسما بهره برداری کرده و مرگ پدرش را «ترور» القاء کند!
فاطمه هاشمی:
تهدید رییس جمهوری منتخب مردم در حوزه‌ی علمیه … به قتل شبیه مرحوم پدرم، صراحتا، مرگ ایشان را ترور و قتل، آنهم خفه کردن در آب اعلام می‌کند!
نخستین بار مهدی خزعلی بود که در فردای مرگ هاشمی رفسنجانی به سنت همیشگی «جنجال برای دیده شدن» بدون کمترین قرینه یا ادله ای مدعی شد هاشمی را کشته اند!
در همان مقطع اینجانب و دو نفر دیگر (خانم دکتر پرستو مروجی و سردار سعید قاسمی) در داخل کشور نظری دیگر درباره مرگ هاشمی رفسنجانی مطرح کردیم و بنده شخصا دلائل و قرائنی را دائر بر «خودکشی هاشمی» ارائه کردم که هنوز آن دواعی بدون پاسخ مانده! (*)
اما ادعای ترور هاشمی نیز از آن ادعاهائی است که بقول آمریکائی ها د«تست خنده را با موفقیت پاس می کند»
ترور در دنیای سیاست برخوردار از تعریف است و زمانی برای حذف یک عنصر سیاسی در دایره موسوم به «بازی کثیف» متوسل به ترور می شوند که «سوژه» برخوردار از قدرت و تاثیرگذاری بوده و نیروهای رقیب برای حذف آن «تاثیر گذاری» متوسل به حذف فیزیکی وی از طریق ترور می شوند.
بر این اساس ادعای ترور هاشمی بیشتر به جوک شبیه است چون ایشان علی رغم آنکه زمانی در هرم قدرت ایران «فرد دوم» نظام محسوب می شد اما از ۸۸ به بعد افول قدرت وی آغاز شد تا جائی که در دی ماه ۹۶ در پائین ترین سطح از نفوذ و تاثیر گذاری سیاسی در اتاق قدرت ایران برخوردار بود و لذا کمترین دلنگرانی بابت رفتار ایشان وجود نداشت تا بخواهند وی را ترور سیاسی کنند.
*ـ در این زمینه دو مقاله خودکشی هاشمی و هاشمی قدیس یا ابلیس را ببینید
https://bit.ly/2vVGlrZ
https://bit.ly/2MCE9Pv
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
داریوش سجادی

image_pdfدانلود pdf
3+

6 نظر

سلام اقای سجادی
لطفا نظر خود را در مورد مقاله خانم دکتر مروجی مطرح کنید آیا مقاله سرکار خانم را در مورد مرگ هاشمی قبول داربد یا خیر؟
دلایل کاملا منطقی مطرح میکنند اما خانواده هاشمی چرا نباید عکس،مرحوم را منتشر کنند؟؟
بنده مقاله استاد رائفی پور را در مورد یهودی بودن سید امامی خواندم و نتوانستم قبولش کنم چرا یک یهودی باید در سبستم دلنشگاه امام صادق باشد تا مقاله خانم دکتر را خواندم بنظر درست تر بود؟
و چرا استاد رائفی پور مدتهاست کم دقت شده اند . و سخنرانیها و نوشته های درستی مطرح نمیکنند!!!
قبلا هم سخنرانی های اقای پورمسعود عالی بودند اما چند مدتی است بدون سند و ارائه منطق سخنرانی میکنند!!! بنظر حقیر لباس شهرت نباید باعث شود هر موضوعی دست گذاشت.
ناهمگونی ایجاد میکند . حتی شما هم مدتی است قلم تان پرگو شده است و نمیدانم مشکل کجاست!!
دکتر عباسی همان حرفها را میزند
استاد رایفی بیشتر مطالبشان سمت و سوی فحش گرفته است و بیشتر تلاش میکنند جایگاه استادیشان را نگه دارند.
اقای پورمسعود مجموعه ی خوب یاسین عصر را از هم گسستند! و در کانال شخصی شان مقالاتی کم دقت مینویسند.
شما هم اینطور
فعلا اقای ازغدی خوب کار میکنند…
چانه درازی کردم عذرم را بپذیرید.

2+

سرباز کوچک ولایت
با سلام و تشکر بابت ارسال نقطه نظرات تان و از انتقادتان نسبت به نوشته های اخیر اینجانب نیز کمال امتنان را دارم و ان شاالله نکات شما را در سلوک نوشتاری ام لحاظ خواهم کرد
اما در مورد مقاله سرکار خانم دکتر مروجی همان طور که ملاحظه می فرمائید خانم دکتر در مقاله ارزشمندشان ورودی به بحث شیوه مرگ آقای هاشمی نداشته و تنها اهتمام خود رابا قرائن و ادله موجود در مقاله صرف صحت یا عدم صحت تعلق تصویر جسد ایشان به ایشان مبذول داشته اند. . بنده همه ادعاهایم در مورد مرگ آقای هاشمی را طی دو مقاله «خودکشی هاشمی» و « هاشمی ابلیس یا قدیس» مطرح کرده ام و سرکار خانم دکتر مروجی نیز نفیا یا اثباتا به آن دو مقاله ورودی نداشتند البته طی مراوده دو جانبه با ایشان درباره مرگ هاشمی صحبت کرده ام اما در آن مراودات نیز ایشان تحفظ فرمودند و ادله خود را داشتند کما اینکه بنده نیز با ادله و قرائن خود، ادعای خودکشی هاشمی را مطرح کرده ام البته توضیحات بیشتر را در کتاب در دست انتشارم داده ام که خیلی وقت است که در سیستم بوروکراتیک نشر کتاب در ایران معطل مانده. علی ایحال شما نیز مقالات بنده و سرکار خانم دکتر مروجی را مستقل از هم مطالعه فرموده و قضاوت نهائی بفرمائید
در زیر آدرس دو مقاله ام را خدمت تان ارسال می کنم
با تشکر ـ داریوش سجادی

http://sokhand.blogspot.com/2017/01/blog-post_27.html

https://sokhand.blogspot.com/2017/02/blog-post.html

0

سلام بزرگوار
مقالات را مطالعه نموده ام،شیوه ی تحلیلی شما ببشتر گام به گام و با توجه به اینکه دسترسی کامل به منابع غیر دارید بخاطر سکونت در امریکا از مطالب ارایه شده ی غربی و رسانه های وابسته شان ،مینویسبدمنظورم اینست که دلایل کافی برای قلم تحلیلی تان دارید.و سختی نگارش هم جای خود دارد و ایرادی نیست.
هر چند هیچ قشر و گروهی نسبت به خودکشی هاشمی در استخر فرح اشاره نکرده اند و نه اعتراضی سد و نه صدابی.
شیوه تحلیل خانم دکتر دانشگاهی است ،چون بنده هم بنوعی دانشگاهی هستم بصورت یک تحقیق کاملا آکادمیک مینویسند.
نقاط قوت شما دو بزرگوار یک نکته ی کلیدی است.
برای اثبلت تحلیل هایتان به روایات و آیات قران چنگ نمیزنید مثل اساتید.برای اثبات دلایل قرانی میاورند با قسم و آیه

در نظر نمیگیرند شاید اشتباه میکنند.
زنده باشین

0

ممنونم از حُسن توجه تان به نوشته های اینجانبان. انتقادات دوستان سرمایه های نویسندگان برای ارتقا سطح دانش و نوشتاری شان است. موفق باشید

0

پاسخ دهید


9 − = 5