📌 مذاکراتِ بی هسته …

یادآوری تاریخی لازم است تا عمقِ بیهودگی مذاکرات و بلاتکلیفی ملت ، درک شود.
از سال هشتاد و دو طبل مذاکرات نواخته شد.یعنی هجده سال ، بدون کوچکترین تغییر و تاثیری در روابط بین الملل و سفره ی ایرانی ها.
هجده سال معطلی بی وقفه و سر کار گذاشتنِ و فرصت سوزی بزرگ
اگر جوانی در ابتدای مذاکرات بیست و دو ساله بوده و در اوج انگیزه و آینده ای روشن .. او امروز چهل سالگی اش را پشت سر گذاشته و فصل جوانیش سپری شده است…
▪️ نتیجه این سالها « دیپلماسی غلط » بدون آینده ای روشن است .
▪️ اکثریت مردم به این فهم مشترک رسیده اند اما این مسوولان هستند که خود را به خواب زده اند و خیال بیدار شدن، ندارند.
▪️ موضوع اصلی #مذاکرات_هسته_ای از ابتدا تا امروز هرگز هرگز رفع #تحریم ها علیه ایران نبوده است ، نمیشود اسمش را مذاکرات گذاشت زیرا آنها در مقام قاضی هستند و ایران در جایگاه متهم ، آنها می‌پرسند و ما باید پاسخ دهیم تا مثلا رفع اتهام صورت گیرد.
▪️طی این هجده سال نتوانستیم اثبات کنیم برنامه هسته ای ما « صلح آمیز » است .این یعنی دست و پای بیخودی زدن که نتیجه ای جز بیشتر فرو رفتن نیست.
▪️آنها از ابتدا مدعی شدند « ایران در حال ساخت بمب اتمی است » و ما از ابتدا با دیپلماسی اشتباه فقط پاسخ دادیم تا جاییکه دشمن موفق شد در آب سنگین اراک بتن بریزد و شیخ حسن میلیاردها هزینه را یک‌ شبه به باد داد و کلی از هموطن های ما بیکار شدند، درحالیکه صاحب زن و بچه بودند.
▪️ دیپلماسی غلط اساسا به همین شکل مدیریت میشود ، « امتیاز دادن به دشمن تا دست از سر ما بردارند» آیا امتیازی بالاتر از آب سنگین اراک سراغ دارید؟!
▪️تمامی اینها بهانه ایست که ما را در خود خفه کنند تا بتوانند دکمه مهار ایران را بدست بگیرند.
▪️ انرژی هسته ای نه تنها حقِ ملت ایران است بلکه حقِ تمامی مردم دنیاست. « یک‌ بام و دو هوا بودن » مصداقش اینجاست که آمریکا میتواند داشته باشد مابقی نمی‌توانند.
▪️دولتمردان دست از برجام بردارند و تمرکز خود را روی توانمندی های داخلی و جوانان بگذارند و نتیجه را مشاهده کنند. بنای مذاکرات غلط در شرایط فعلی کاملا مشهود است .
پاسخی برایش ندارم وقتی در تاریخ ثبت شد « آمریکا برجام را پاره کرد » اما ایران دست بردار نیست.
▪️و در آخر عرض کنم : برجام اسمِ بزک شده ی « خود تحریمی» است. #برجام را آوردند تا وسیله ای باشد برای کوبیدن بر سر جوانان و شرایط عدم رشد و پیشرفت را مهیا کردن.
برجام خروجی ایدیولوژی لیبرالیسم با چاشنی سکولار است.
والسلام
✍ #پرستو_مروجی

image_pdfدانلود pdf
2+

پاسخ دهید


− 2 = 3