هالیوود ، ناخودآگاه و سرگرمی

هالیوود

هالیوود

با سلام خدمت همراهان همیشگی مقاله هالیوود، ناخودآگاه و سرگرمی پله پله پیش خواهیم رفت و با هم اهداف بزرگترین و تاثیرگذارترین جادوی جهانی را بررسی خواهیم کرد؛ امیدوارم بتوانم به سوالاتی ک در ذهن شماست پاسخی شایسته دهم.

به این متن توجه کنید:
طی یک تحقیق تعدادی داوطلب به طور همزمان یک فیلم سینمایی را در یک سالن مشاهده می کنند. بدون اطلاع داوطلبین، یک فریم از فیلم در هر ثانیه تصویر یک برند چیپس است که پیش از این در هیچ بازاری موجود نبوده است. توجه کنید که چشم انسان به هیچ وجه توانایی دیدن یک فریم در ثانیه را ندارد. بنابراین هیچکدام از افراد متوجه این تصویر نشدند.
پس از اتمام فیلم، داوطلبین وارد بوفه شدند و به آنها گفته شد که از میان برندهای مختلف یک چیپس خریداری کنند. در کمال تعجب، در حالیکه برندهای بسیار معتبر و آشنایی در بوفه بود، اکثریت قریب به اتفاق افراد، همان برند جدیدی را که تصویرش در فیلم بود را خریداری کردند.
این امر به علت تاثیر غیرمستقیم فیلم بر ناخودآگاه بشر است.
حال تصور کنید ما چه تاثیرات غیر مستقیمی بر ناخودآگاه خود داریم و با دیدن چه تصاویری؟ چه تاثیراتی بر روان خود میگذاریم؟
سالهاست هالیوود سعی دارد حاکم بی چون و چرای ناخودآگاه انسان ها باشد

ناخودآگاه

همه با واژه ی ( ناخودآگاه) آشنایی دارند، بر اثر کاربردی شدن برخی لغات، تعاریف اصلی شان در فایل های دوردست حافظه قرار میگیرند؛ برای مثال : اگر در جمعی از شما بپرسند فرهنگ چیست؟ به احتمال زیاد شما پاسخی برایش نخواهید داشت.

ناخودآگاه چیست؟ چرا صاحبان قدرت های پوشالی آنرا بعنوان ابزاری نیرومند برای هدایت بشر به سمت افکار غلط سوق میدهند!؟
هر انسان دو ضمیر دارد:خودآگاه و ناخودآگاه
آن قسمت ها و اعضائی از بدن که ما میتوانیم آنرا با اراده به حرکت درآوریم در محدوده و تسلط ضمیر خودآگاه ماست.
ناخودآگاه : در زمان خواب کلیه ی رفتار ها و حرکات ما توسط این ضمیر اداره و کنترل میشود؛ رویاهایی که در خواب مشاهده می کنیم توسط این قسمت برانگیخته می شود، گفتم خواب..کدام یک از شما بعد از دیدن فیلم یا خواندن کتابی در خواب صحنه هایی از آن برای شما تداعی می شود؟؟ هدف اصلی این کمپانی های تولید اندیشه ی ناروا در همین راستا قرار داد.
تاثیر مهم ناخودآگاه در عملکرد زندگی انسان اثبات شده است. بطور کلی هر چیزی که در اطراف ما می گذرد، تجربه ی ضمیر ناخودآگاه است، این تجربه می تواند یک تجربه ی صحیح یا یک تجربه ی اشتباه باشد.
شما کدام تجربه را برای زندگی سالم و مهدوی خود انتخاب می کنید!!؟! پاسخ را در نا خودآگاه خود جستجو کنید..،

سرگرمی

یکی از رسالت های سینما‌،سرگرم کردن است. ولی فرق است بین سرگرمی و سرگرم کردن؛ توضیح خواهم داد : یک شخص برای انجام دادن فعالیتش غرق در کار می شود و آنچنان سرگرم می شود که مثل انیشتین حتی متوجه آوردن سینی ناهار در اتاقش نمی شود و شب هنگام غذای سرد شده و مانده اش را می بیند. در اینجا او سرگرم مسایل علمی خود بوده است ولی کار او سرگرمی نبوده است!!

می شود گفت : انسان در هر فعالیتی که برایش جذاب باشد سرگرم می شود اما به آن سرگرمی نمی گوید…
سوال اینجاست ، آیا شما با فیلم ها و سریال های هالیوود سرگرم می شوید⁉️ سوال را طور دیگر مطرح کنم… آیا هالیوود شما را سرگرم می کند⁉️‼️
پاسخ را در اتاق ذهنتان بیابید سرگرم می شوم؟! یا سرگرمم می کنند!

دیدید شما سرگرم می شوید… ولی عموما سرگرمی برایتان ایجاد نمی شود‼️
محتوی ناخودآگاه شما چیست؟ بعد از دیدن فیلم های آواتار، هری پاتر… یا سریال لاست… انیمیشن کارخانه هیولاها… دنیای درونی شما چه تغییراتی کرد!!؟ آیا فکر نمی کنید سبک زندگی شما مورد هدف قرار گرفته است‼️ اگر توانایی این را دارید با این فیلم ها برای خود سرگرمی ایجاد کنید و ذهن خود را دور از درگیری هایی کنید که فیلم برای شما فراهم کرده است… و گرنه هالیوود شما را سرگرم خواهد کرد و بسته های فکری خود را برای شما با کاغذ کادویی شیک ارزان و محترمانه به شما تقدیم خواهد کرد…
لطفا هوشیار باشید.،، وضعیت قرمز است…

اللهم عجل لولیک الفرج

پرستو مروجی.

7+

پاسخ دهید


+ 8 = 12