موریانه های فرهنگ |دانلود

 

موریانه های فرهنگ

” موریانه های فرهنگ “

 

کلیپ موریانه های فرهنگ ، استخراج شده از صحبت های جناب آقای علیرضا پورمسعود که به بررسی ریشه های ساخت فیلم موهن رستاخیز می پردازند و نکات جالب توجهی را در خصوص اتفاقات فرهنگی و هنرارزشی و ضد ارزشی بیان می کنند

هیچگاه نباید از صدای دارکوب ترسید چراکه با صدای پی در پی از تخریب خبر می دهد و می توان ان را رفع کرد اما موریانه ها با سکوت تخریب خود را انجام میدهند و ناگهان درختی با قدمت چند صد ساله با همان ساختار و ظاهر تنومند بر زمین می افتد امروز باید از موریانه هایی که به جان فرهنگ اصیل این انقلاب افتاده اند ترسید باید با آگاه سازی مردم و مسئولین وجود این موریانه ها را از فرهنگ این انقلاب پاک کرد.

 

کلیپ موریانه های فرهنگ تهیه شده در واحد رسانه موسسه پژوهشی یاسین عصر

 آنلاین ببینید!


 موریانه های فرهنگ | دانلود 

 

ان شالله که مورد تایید خداوند متعال و حضرت صاحب الزمان(عج) قرار گیرد10+

کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

4 نظر

باسلام خدمت شما دوست عزیز
در خصوص سوالی که مطرح فرمودین می توانید برای اطلاع یافتن از پاسخ سوال خود به سلسله جلسات معبر آخرالزمان منزل پنجم با موضوع “حقیقت سفیانی” مراجعه فرمایید اما پاسخ شما به صورت اجمالی بیان می شود

نشانه نخست
در حدیث معتبری امام صادق علیه السلام فرمودند: إِنَّ أَمْرَ السُّفْیَانِیِّ مِنَ الْأَمْرِ الْمَحْتُومِ وَ خُرُوجُهُ‏ فِی‏ رَجَب‏.۱ و در حدیث معتبر دیگری امام صادق علیه السلام فرمودند: خُرُوجُ الثَّلَاثَهِ الْخُرَاسَانِیِّ وَ السُّفْیَانِیِّ وَ الْیَمَانِیِّ فِی‏ سَنَهٍ وَاحِدَهٍ فِی شَهْرٍ وَاحِدٍ فِی یَوْمٍ وَاحِد.۲
طبق این دو روایت سفیانی در ماه رجب و هم زمان با خراسانی و یمانی شورش خواهد کرد. روشن است که به هیچ وجه این نشانه قابل تطبیق بر داعش نیست زیرا هنوز نه خراسانی قیام کرده نه یمانی.
نشانه دوم
در حدیث معتبری امام صادق فرمود: مِنْ أَوَّلِ خُرُوجِهِ إِلَى آخِرِهِ خَمْسَهَ عَشَرَ شَهْراً سِتَّهُ أَشْهُرٍ یُقَاتِلُ‏ فِیهَا فَإِذَا مَلَکَ الْکُوَرَ الْخَمْسَ مَلَکَ تِسْعَهَ أَشْهُرٍ وَ لَمْ یَزِدْ عَلَیْهَا یَوْماً۳؛ از اول قیام سفیانی تا آخر کارش ۱۵ ماه است. شش ماه می‌جنگد و پنج آبادی را می‌گیرد و نه ماه حکومت می‌کند و یک روز هم بیشتر نمی‌شود.
در روایت دیگری امام صادق علیه السلام این پنج آبادی را در شام نام می‌برد: مَلَکَ کُوَرَ الشَّامِ الْخَمْسَ دِمَشْقَ وَ حِمْصَ وَ فِلَسْطِینَ وَالْأُرْدُنَّ وَ قِنَّسْرِینَ. ۴مناطق پنجگانه آمده در روایات اکنون چهار کشور سوریه، لبنان، فلسطین و اردن است.
طبق این بیان اولا سفیانی کسی است که شش ماه بتواند چهار کشور را بگیرد و بسیار روشن است که این نشانه به هیچ وجه قابل تطبیق بر داعش نیست. ثانیا کل شورش و حکومت سفیانی از ظهور تا افولش بیش از پانزده ماه نخواهد بود در حالی که داعش بیش از دو برابر این مدت است که شر کشورهای اسلامی شده است و حتی یک کشور را هم نتوانسته است بگیرد.
نشانه سوم
در حدیث معتبری امام باقر علیه السلام فرمودند: وَ أَمَّا النِّسَاءُ فَلَیْسَ عَلَیْهِنَّ بَأْسٌ إِنْ شَاءَ اللَّهُ تَعَالَی۶٫ شر سفیانی به زنان شیعیان نخواهد رسید. در حالی که گروه وحشی داعش میان زنان و مردان شیعه فرقی نمی‌گذارند.
نشان چهارم
امیر المؤمنین فرمود: یَخْرُجُ بِالشَّامِ فَیَنْقَادُ لَهُ‏ أَهْلُ‏ الشَّام؛ ۵سفیانی شورش می‌کند و اهل شام از او پیروی می‌کنند. در حالی که روشن است مردم سوریه در انتخابات داعش را حمایت نکردند.
نشان پنجم
سفیانی پس از سرکوب مخالفان، هدفی جز حمله به عراق ندارد. از این‌رو، با سپاهی بزرگ به سمت عراق رهسپار می‌شود. در میانۀ راه، در منطقه‌ای به نام قرقیسیا (شهری در سوریه در محل اتصال رود خابور و فرات) جنگی هولناک درمی‌گیرد و بسیاری کشته می‌شوند.
سپاه سفیانی پس از پیروزی در نبرد قرقیسیا به صورت هم‌زمان با دو سپاه مختلف به مدینه و عراق یورش خواهد برد.۶
چنان که در این روایت آمده سفیانی پس از تسلط بر چهار کشور سپاهی را به عراق خواهد فرستاد در حالی که داعش پس از شکست در سوریه به سراغ عراق آمده است. علاوه قبل از آمدن به عراق سفیانی نبرد قرقیسیا را خواهد داشت که نبردی بسیار خونین خواهد بود در حالی که داعش چنین نبردی را نکرده است و در واقع به عراق فرار کرده است.
نشان ششم
در روایتی امام باقر علیه السلام فرمود: وَ یَبْعَثُ السُّفْیَانِیُّ بَعْثاً إِلَى الْمَدِینَهِ فَیَنْفَرُ الْمَهْدِیُّ مِنْهَا إِلَى مَکَّهَ فَیَبْلُغُ أَمِیرَ جَیْشِ السُّفْیَانِیِّ أَنَّ الْمَهْدِیَّ قَدْ خَرَجَ إِلَى مَکَّهَ فَیَبْعَثُ جَیْشاً عَلَى أَثَرِهِ فَلَا یُدْرِکُهُ … َ وَ الْقَائِمُ یَوْمَئِذٍ بِمَکَّهَ قَدْ أَسْنَدَ ظَهْرَهُ إِلَى الْبَیْتِ الْحَرَامِ مُسْتَجِیراً بِه‏.۷
این بیان نیز نشان می‌دهد قیام سفیانی هم زمان با ظهور امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف خواهد بود. در حالی که حرکت داعش به قیام امام ربطی نیافته است.
با توجه به این نشانه‌های روشن که در روایات معتبر و کتاب‌های متقن ما آمده است معلوم می‌گردد هیچ شباهتی میان داعش و سفیانی وجود ندارد.

———
۱٫ الغیبه (للطوسی)/ کتاب الغیبه للحجه ؛ النص ؛ ص۴۴۶٫
۲٫ الغیبه للنعمانی ؛ النص ؛ ص۲۹۹
۳٫ کمال الدین و تمام النعمه ؛ ج‏۲ ؛ ص۶۵۱٫
۴ . الغیبه للنعمانی ؛ النص ؛ ص۳۰۰
۵ . الغیبه للنعمانی ؛ النص ؛ ص۳۰۴٫
۶٫ الغیبه للنعمانی، ص۳۱۷، باب۱۸، ح۱۷٫
۷ . الغیبه للنعمانی ؛ النص ؛ ص

3+

کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

پاسخ دهید


4 + = 5