شکرانه حماقت!

شکرانه حماقت!
دونالد ترامپ انصافا یک پدیده منحصربفرد در دنیای سیاست است که یک تنه توانسته مرزهای فکاهی را بشکل مُحیرالعقولی جابجا کند!
رئیس جمهور مزبور از اردیبهشت سال گذشته برجام را یک سویه باطل کرد و محکم نشست بر موضع افزایش تحریم‌های فلج کننده اقتصادی و وقت و بی وقت نیز توئیت می‌کرد که حالا می‌بینید ترفندم جواب می‌ده و جمهوری اسلامی به آشوب کشیده می‌شه!
بی‌شرمانه و علنی اعلام می‌کرد که از طریق تحریم‌ها دنبال کشیدن تسمه از گرده شهروندان ایرانی است تا از این طریق ایران رو تسلیم کنه!
زبان بسته اکنون که یخ‌اش نسبتا گرفت و آشوبگران (۱) در قامت سربازان کف خیابانش، شهر را تخریب کردند و بنحو احسن آتش سوزاندند و آنگاه مدام به کاخ سفید نگاه می‌کردند تا بلکه ارباب زرد موی‌شان به کمک‌شان بیائد لاکن:
ترامپ رفته بود گل بچینه و تازی در بزنگاه شکار مستراح‌لازم شده بود! و از دیوار صدا درآمد که از ترامپ درنیامد!
بینوایان زدند و کشتند و تخریب کردند و سوزاندند و ترکاندند و به وجد شعار دادند «اصلاح طلب، اصولگرا دیگه تموم ماجرا» و «رضاشاه،روحت شاد» و «رضاشاه پرین‌شان» هم جوگیر شده بود و مُدام از خارجه امریه‌های انقلابی صادر می‌کرد و اکنون غوغائیان افسرده و سرخورده مانده‌اند و با خود زیرلب نجوا می‌کند:
پس چرا نشد!؟
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
۱ـ تاکید می‌کنم آشوبگران و نه مردم مظلوم و فقیری که به حق نسبت به گرانی‌ها معترض‌اند و ارزنی در تخریب‌ها و اغتشاشات اخیر مشارکت نداشتند
#داریوش_سجادی

image_pdfدانلود pdf
1+

یک نظر

پاسخ دهید


8 × = 64