شهدای تایتانیک!

شهدای تایتانیک!
به روایت متواتر بهترین حمله برای تخریب یک پدیده، دفاع بد کردن از آن پدیده است!
واکنش یاسر هاشمی بمنظور دفاع از پدر و در ارتباط با مستند «هاشمی زنده است» هر چند قابل درک است اما محتوای اظهاراتش را می توان در فورمت «دفاع بد از پدر» فهم کرد که تالی فاسد داشته و ناخواسته بر دوز تخریب ابوی افزوده‌اند.
https://bit.ly/2Lz37fK
آقا یاسر توجه نداشته که مسائل سیاسی و نقش هاشمی رفسنجانی در آن منظومه را نمی توان با عِرق «پدر و پسری» مکیال کرد. همین تعلقات خاطر و دلبستگی های نسبی است که یاسر را در دفاع از پدر مبتلابه تنگی قافیه کرده و برای اثبات رستگاری ابوی شاذیانه به روایت مُعوج «آب شهیدی» توسل فرموده اند!
یاسر هاشمی: در روایت داریم که مرگ در آب؛ اجر شهادت دارد!
استنادی که لابد استناجش به رستگاری قهری فرزند نوح و ایضا مسافران مغروق تایتانیک نیز منجر خواهد شد!؟
هر چند «یاسر» در دفاع از ابوی دچار نحافت استدلال شده اما مشارالیه این توفیق را نیز داشته تا در نقد مستند «هاشمی زنده است» از میان همه موارد قابل وثوق دست بر روی ضعیف ترین حلقه مستند مزبور گذاشته و اعتبار کل اثر را با تکیه بر مجعول بودن «استخر فرح» زیر سوال ببرد.
قطعا یاسر در «دفاع از پدر با توسل به هر شیوه ای» آن هم به اعتبار سنت «هاشمی ستائی» مسبوق به سابقه در خاندان هاشمی «جائزالترفند‌» است اما این نافی مسئولیت سازندگان مستند مزبور نیست که آن اثر ارزشمند را در فریمی بی‌ارزش (استخر فرح) چینش کرده اند تا اینک «یاسران» بتوانند بدون توجه به مفردات قابل وثوق و جدی آن مستند، از «آب آن استخر» بمنظور تطهیر عملکرد پدر بهره برده و شهیدسازی فرمایند!
قطعا هاشمی نه قدیس است و نه ابلیس و پکیجی است که می توان عملکردش را نقد کرد و اشتباهات و آسیب هایش به نظام و انقلاب و مملکت را در کنار توفیقاتش حلاجی کارشناسانه کرد.
اما نباید با چنین سهل انگاری‌ها فرصت قدیس سازی برای پرستش‌گران هاشمی رفسنجانی را فراهم کرد.
#داریوش_سجادی

image_pdfدانلود pdf
3+

پاسخ دهید


− 2 = 7