زن و آخرالزمان در کردستان| همایش

زن و آخرالزمان با تاکید بر سبک زندگی یاران امام زمان ۱

به همت حوزه علمیه الزهرا(س) شهرستان قروه و حوزه علمیه حضرت زینب(س) سریش آباد استان کردستان سلسله نشست های سبک زندگی اسلامی با موضوع : زن و آخرالزمان

با حضور پژوهشگر ارجمند جناب آقای علیرضا پورمسعود در ۱۹ فروردین ماه برگزار شد.

سر فصل های مطرح شده با محوریت نقش زن در زمینه سازی ظهور به شرح زیر است:

– نقش کلیدی زن در یک جامعه

– نگاه به زن در ادوار تاریخی در مقایسه با نگاه اسلام به زن

– نقش زنان در زمان پیامبر(ص) و امیرالمومنین(ع)

– نقش زنان در عصر غیبت

– ویژگی های زنان منتظر

-تاثیر رسانه های غربی بر هویت زن

سخنران نشست جناب آقای پور مسعود؛ در ابتدای نشست به بیان جایگاه بانوان در جوامع مختلف قبل از اسلام پرداختند و سپس به مقام والای زنان و نقش به سزای ایشان در خانواده و جامعه اشاره نمودند در ادامه با توجه به اعتقادات بی پایه ای که نسبت به حجاب زنان وارد شده و حجاب اسلامی را نوعی تحمیل بر این قشر عظیم و تاثیر گذار می دانند مباحثی را از لسان روایات ایراد فرمودند.

ایشان در ادامه ی مباحث به این اصل مهم و غریزی زنان که در تفکرشان  نیاز به دیده شدن وجود دارد و وقتی این تفکر خود را به منصه ی بروز و ظهور بگذارند جذاب می شوند و همین منجر به نگاه نامحرمان می شود.

ایشان با بیان این مطلب که استارت بی حجابی در ایران از دوره ی قاجار زده شد گفتند که این عمل ضد اسلامی توسط یک خانمی به نام قره العین طاهره که بابی مذهب  وهم عصر با ناصرالدین شاه بود کلید زده شد او در جمع زنان و مردان شروع به سخنرانی کرده و گفت: دوران شریعت تمام شده است پس حال که تکلیف شریعت از شما برداشته شده از دنیا هرگونه می توانید استفاده کنید و این اولین قبح شکنی در رابطه با مساله حجاب بود.

ایشان با بیان اینکه به نظر بنده پوشش زن پاسخ به این سوال نیست که چرا زن باید حجاب داشته باشد بلکه  پاسخ به این مسئله است آیا مرد هرگونه که بخواهد حق استفاده رایگان از جاذبه های زن را دارد؟ حال اینکه حجاب برای این است که زن شخصیت خود را حفظ کند و انسانیت خود را به اثبات برساند. ایشان در زمینه فرمودند: حجاب خاص دین اسلام نبوده بلکه در کتاب مقدس تورات و انجیل نیز به نحوی آمده است و این امر نقض سخن غربیان مبنی بر محدودیت زنان مسلمان به واسطه حجاب و رعایت نکردند حقوق زنان می باشد. ایشان در ادامه فرمودند: هرچند با گذر زمان و تغییر و تحریف در این کتاب مقدس به کلی احکام آسمانی آن دستخوش فراموشی و مادیات پست شده است.اما در همان کتاب مقدس آمده ، زنی که خلخال به پا اندازد و صدای آن را نامحرم بشنود علاوه بر عذاب آخرت که در پی خواهد داشت در دنیا نیز به فراخور مجازات عملش کچل خواهد شد و در رابطه با نگاه مردان به زنان اجنبی گفته شده که نه تنها عمل فاحشه و غیر شرعی بلکه نگاهی که به قصد لذت باشد همان گناه عمل ناروا را در پی خواهد داشت.

در ادامه جلسه به ارزش و جایگاه زن از منظر اسلام پرداختند و با استناد به آیات قرآن و روایت اسلامی زن و مرد را از یک نوع معرفی نموده و ارزش و کمال را  به تقوی الهی نسبت دادند.

لازم به ذکر است جناب آقای پور مسعود در خلال بیاناتشان تصاویر و کلیپهای در رابطه با زنان آخرالزمان نشان دادند این جلسه با قرائت متن ادبی  در رابطه با حضرت زهراء (س) توسط یکی از طلاب به پایان رسید.

آنلاین بشنوید!
آنلاین ببینید! 

زن و آخرالزمان با تاکید بر سبک زندگی یاران امام زمان ۱

زن و آخرالزمان با تاکید بر سبک زندگی یاران امام زمان ۱ | دانلود

 


 

زن و آخرالزمان با تاکید بر سبک زندگی یاران امام زمان ۲

زن و آخرالزمان با تاکید بر سبک زندگی یاران امام زمان ۲ | دانلود


 

.

3+

4 نظر

با عرض سلام و ادب به زودی فایل ها در سایت قرار خواهند گرفت
با تشکر از این که ما را دنبال می کنید.
ان شاالله همیشه رهرو صراط مستقیم باشید!
یا مهدی (عج)

0

پاسخ دهید


+ 3 = 9