تراریخته: دوست یا دشمن؟!!!!

مقاله قبل تراریخته را بصورت کلی توضیح دادم.برای روشن شدن مطلب به این مقاله توجه فرمایید) 👇👇👇👇
🔵ژن ها از نسلی به نسل دیگر منتقل میشوند از طریق ساختار مولکولی پیچیده ای بنام DNAکه تمام اطلاعات لازم برای تولد یک موجود زنده را داراست.تا زمانیکه آدمی از این فرایند بی اطلاع بود،هر فرایندی بطور طبیعی روی میداد.
🔷اما متاسفانه بشر یاد گرفت که میتواند در این مکانیسم ها که پایه حیاتند ،دستکاری عمدی کند و به این ترتیب موجوداتی با محتوی ژنتیکی دستکاری شده یا تراریخته Transgenicخلق کند😔.
☑️در اصل اعتقاد بنده اینست که# تراریخته محصولی است برای سود🤑بیشتر صاحبان تولید و اینجاست که ارزش پول بیشتر از جان آدمی میشود.
🔵این قسمت برنج:
🔹🔹متاسفانه در ایران برنج تراریخته تولید شده است و جای تاسف دارد که متخصصین کشور این محصول را از افتخارات ملی میدانند😔😔
♦️♦️برنج تراریخته طارم!…( نام برند تجاری آن ذکر نشد در صورت صلاح دید در مقاله بعد نام تجاری این برنج ذکر خواهد شد.شاید شما مصرف کننده ی آن باشید)از همین محصول است برای افتخار به این برنج هنوز زود است..
🍚در بین برنج کاران ایرانی
بیشترین آفت،کرم ساقه خوار برنج است که آسیب مالی به تولید کننده وارد میکند‌.متاسفانه با مهندسی غلط تراریخته این برنج تولید شده و برنج کاران را از شر این آفت رها کرده است اما آقایانی که افتخار میکنید تولید ملی 😏کردید این سوال یک محقق حقیر را پاسخ دهید!
✅شما توانایی ساقه برنج را بالا برده تا این آفت کرم ساقه خوار را بنوعی حذف یا حل کردید! اگر برنج در برابر این آفت مقاوم شود چه خواهد شد؟؟؟؟
🔵شما هزینه تولید را با حذف آفت کش پایین آوردید ولی هیولایی را به جان ما انداختید!؟!؟!!
🔹🔹سوال بعدی👇👇👇👇
آیا به این خطر احتمالی فرار ژن ها از آزمایشگاه یا از پیکر گیاه فکر کردین!!!؟ و یا انتقال اتفاقی آنها به حشرات یا علف های هرز و ایجاد مقاومت در برابر انها یا مقاوم شدن باکتری ها در برابر آنتی بیوتیک ها
😡😡😡شما با جان مردم چه میکنید!!!
✅پرستو مروجی

image_pdfدانلود pdf
3+

پاسخ دهید


8 × = 8